Super Folk Tv لائیو سٹریم

Super Folk Tv 0/5 - 0 ووٹ

کے بارے میں Super Folk Tv

مقام: البانیہ
قسم: موسیقی
Super Folk Tv سوشل نیٹ ورک پر: Super Folk Tv Super Folk Tv Super Folk Tv
Super Sonic mban emrin kompania qe boton muziken Shqiptare. Fillimet jane ne vitin 1992. Nder te parat shtepi diskografike qe moren persiper botimin dhe shperndarjen e albumeve te para muzikore ne Shqiperi. Fillimet jane ne Audio Kasete dhe Video Kasete per te vazhduar ne CD dhe DVD. Ne vitin 2001 shtepia diskografike kalon ne Sh.p.k. Ne kete kohe fillon dhe fabrikimi i lendes se pare ( audio dhe video) ne menyre elektronike ( jo mekanike ).Shume jane kengetaret te cilet i kane besuar kesaj shtepie diskografike botimin e albumeve te tyre, kenget e te cilave kane lene gjurme ne muziken Shqiptare.


متعلقہ ٹی وی چینلز

TV Rozafa
البانیہ / مقامی ٹی وی
Transmetojme 24 ore ne 24 ore pa nderprerje, lajme, emisione, programe informuese, per interesin e nje opinioni sa me...

Vizion Plus
البانیہ / عوامی ٹی وی
Vizion Plus is a national, National Digital Terrestrial Television with AMA decision. Vizion Plus is established on...

RTSH 24
البانیہ / خبریں
Radio Televizioni Shqiptar (RTSH) është një institucion mediatik publik që përfshin Radio Tiranën, që u krijua në vitin...

RTSH Shqip
البانیہ / عوامی ٹی وی
Radio Televizioni Shqiptar (RTSH) është një institucion mediatik publik që përfshin Radio Tiranën, që u krijua në vitin...

RTSH Muzikë
البانیہ / موسیقی
Radio Televizioni Shqiptar (RTSH) është një institucion mediatik publik që përfshin Radio Tiranën, që u krijua në vitin...