Албанія Канали

,

{name} online televisionA1 Report TV

Албанія / Новини

4 800 переглядів

Televizioni Report TV është një nga televizionet informative më profesionalë dhe të pavarur në panoramën mediatike shqiptare.

{name} online televisionABC News

Албанія / Новини

3 742 переглядів

ABC News is an Albanian news and satellite television channel that is owned by Media 6. The 24-hour cable news channel was founded in 2010 by Albanian media proprietor Aleksandër Frangaj. It is part of the Klan media group, together with Tv Klan and Klan Kosova.

{name} online televisionAlbanian Screen

Албанія / Місцеве ТБ

2 825 переглядів

Albanian Screen është televizion kombëtar satelitor. Ai transmeton në valë satelitore, në EUTELSAT, dhe është I pranishëm në të gjithë territorin e Europes, Amerikës Veriore dhe Azisë. Gjithashtu televizioni Albanian Screen mbulon me valë tokësore të gjithë territorin e Shqipërisë si dhe me sinjal dixhital tokësor qytetin e Tiranës. Drejtor i Përgjithshëm i Televizionit Albanian Screen është Rezart Taçi.

{name} online televisionAlsat-M

Албанія / Місцеве ТБ

4 868 переглядів

Alsat-M is a national television station that broadcasts throughout the territory of Macedonia. Its bilingual programming is transmitted in both Albanian and Macedonian and is based on the European concepts of information that aim to foster multi-ethnic coexistence in Macedonia. Alsat has a dynamic range of programming that covers: news, politics, economy, entertainment, music, sports, etc. The station has the exclusive rights to broadcast live football matches from the Spanish championship La Liga.

{name} online televisionBulqiza TV

Албанія / Місцеве ТБ

4 427 переглядів

Themelimi I TV Bulqizës ka ndodhur ne daten 03/05/1998.
Pas disa konsultash me disa miq, vendosa krijimin e TV Bulqizes. Per afro 2 jave, pasi beme blerjen e aparaturave dhe marrjen e lejes ne Bashkine e qytetit te Bulqizes, doli sinjali I pare I TV Bulqizes. Njerezit me te cilet une bashkepunova ishin Myrteza Gjoka, Bellumb Dervishi, Kel Dervishi, Ilir Toska, Rolanda Musta dhe Azem Teta.

{name} online televisionChannel One

Албанія / Новини

3 155 переглядів

Channel One është një television i ri në tregun mediatik shqiptar. Deri tani ka nje shtrirje në katër qytetet kryesore të Shqipërisë, por me pretendimin për të plotësuar gjeografinë e shtrirjes brenda territorit shqiptar.

{name} online televisionElbasani News

Албанія / Новини

4 520 переглядів

Gjenerata e re e Televizionit ne Elbasan. Lajmet më të fundit nga qarku i Elbasanit.

{name} online televisionGjashtë Plus Një Vlora Televizion

Албанія / Місцеве ТБ

4 258 переглядів

Pasqyrojme te verteten, burimin e dijes reale!Ky eshte televizioni Rajonal 6+1 Vlora - Televizioni me popullor ne Qarkun e Vlores.Jemi zeri juaj qysh prej Majit 1998.Transmetojme ne eter jeten dhe aktivitetine perditshem duke respektuar besimin tuaj.

{name} online televisionIN tv Albania

Албанія / Розважальні

4 364 переглядів

IN TV is an Albanian television network that broadcasts music videos, interviews, showbiz news, talk shows, TV series, documentaries and movies, dedicated to the young audience. It was launched on June 16, 2014 as MAD Albania, a music channel. MAD Albania won the prize of "The Best Albanian Music Channel" at the IMA Awards 2015. Since December 29, 2015 the channel is known as IN TV, and it changed its programming into a general channel

{name} online televisionKanali 7

Албанія / Новини

3 618 переглядів

Kanali informativ i Platformes Shqiptare Televizive Dixhitale Tring TV. Lajmet më të fundit vijnë tek ju në kohë rekord, nga gazetarët tanë në terren 24 orë gjatë 7 ditëve të javës.

{name} online televisionKlan Kosova

Албанія / Місцеве ТБ

4 666 переглядів

Televizioni Klan Kosova u themelua në dhjetor të vitit 2008. Ai është regjistruar dhe licencuar nga Komisioni i Pavarur për Media i Republikës së Kosovës..
Tv Klan Kosova lindi si një nevojë për t’iu përgjigjur zhvillimeve më të fundit që kanë ndodhur në Kosovë dhe afrimit gjithnjë e më të madh me Shqipërinë. Duke parë interesimin e qytetarëve të Kosovës, duke qenë vazhdimisht i pranishëm në Kosovë në mbulimin e ngjarjeve të mëdha, por edhe të jetës së përditshme, Televizioni Kombëtar Klan në Shqipëri, pas 11 viteve suksesi në Shqipëri, vendosi për të patur jo më një degë të tij në Prishtinë, por të themelojë një televizion të ri të Kosovës.

{name} online televisionKTV - Kohavision

Албанія / Місцеве ТБ

8 022 переглядів

Kohavision is a Kosovar television broadcaster, a part of Koha Group. Kohavision (KTV) has started broadcasting after Kosovo War, more precisely, in 2000.The news is very important sector, with Koha e Lajmeve (Time for News), beign the most watched in the country. Kohavision is the most famous television programme in Kosovo, and has some famous programmes, like: Interaktiv (Evening News Magazine), Oxygen Show (Night Show), Rubikon (Talk Show) Express (Daily Cultural & Showbiz Magazine), 038 (Weekly TV Magazine), SOT (Morning Show), "3 gjermanët e trashë" (TV-series), Punpun (Reality Show) and many other British, American, Scandinavian, Latin and Turkish series like Will and Grace, Kurt Seyit & Sura, Borgen, The Pallace, Miranda, Una Maid en Manhattan etc. Recenty, it is airing the famous American sit-com, Evrybody Hates Chris. As of 30 August, KTV will broadcast for the first time Spanish La Liga, and as usually will continue to air Serie A.

{name} online televisionNesër TV

Албанія / Місцеве ТБ

2 684 переглядів

Ndiqni ne internet programet me te mira te realizuara nga gazetaret dhe stafi i NTV. Jemi duke krijuar nje televizion me nje koncept te ri qe do tju sugjeroje nje forme paksa te ndryshme te te berit televizion ... do ta bejme se bashku. Do te gjeni tek NTV nje dere te hapur qe mundeson realizimin e projekteve tuaja.

{name} online televisionNews 24

Албанія / Новини

2 936 переглядів

News24 TV në transmetim që prej qershorit të vitit 2002 është televizioni i parë informativ në Shqipëri.
Në News24, ne fokusohemi tek njerëzit dhe ngjarjet që ndikojnë në jetën e të gjithëve. Nëpërmjet emisioneve tona ne risjellim në qendër të vëmendjes ato elementë që shpesh janë nënvlerësuar, dëgjojmë të gjitha palët dhe i japim zë atyre që s’kanë

{name} online televisionOra News Tv

Албанія / Новини

3 656 переглядів

RTV Ora News, Te paret për lajmin e fundit: Shpejtesi, paanshmeri korrektesi. 24 ore live, lajme, debate, showbizz, sport.
.


{name} online televisionPlanet TV

Албанія / Місцеве ТБ

3 642 переглядів

Prva informativna oddaja Planet Danes je na sporedu ob 17.30 s prvim celovitim pregledom dneva. Polurni pregled dogajanja sklenemo z vremensko napovedjo in s pregledom športnega dogajanja.

{name} online televisionRTSH 1 HD

Албанія / Громадські

4 239 переглядів

Radio Televizioni Shqiptar (RTSH) është një institucion mediatik publik që përfshin Radio Tiranën, që u krijua në vitin 1938, dhe u hap me një mesazh nga Mbretëresha Geraldinë, dhe të televizionit satelitor.dhe Televizionin Shqiptar, që u krijua në vitin 1960. Prej vitit 1993 RTSH-ja transmeton programet e saj radiofonike dhe televizive edhe nëpërmjet satelitit.

{name} online televisionRTSH 2 HD

Албанія / Громадські

2 958 переглядів

Radio Televizioni Shqiptar (RTSH 2) është një institucion mediatik publik që përfshin Radio Tiranën, që u krijua në vitin 1938, dhe u hap me një mesazh nga Mbretëresha Geraldinë, dhe të televizionit satelitor.dhe Televizionin Shqiptar, që u krijua në vitin 1960. Prej vitit 1993 RTSH-ja transmeton programet e saj radiofonike dhe televizive edhe nëpërmjet satelitit.

{name} online televisionRTSH 3 HD

Албанія / Громадські

2 880 переглядів

Radio Televizioni Shqiptar (RTSH 3) është një institucion mediatik publik që përfshin Radio Tiranën, që u krijua në vitin 1938, dhe u hap me një mesazh nga Mbretëresha Geraldinë, dhe të televizionit satelitor.dhe Televizionin Shqiptar, që u krijua në vitin 1960. Prej vitit 1993 RTSH-ja transmeton programet e saj radiofonike dhe televizive edhe nëpërmjet satelitit.

{name} online televisionRTSH Film

Албанія / Розважальні

3 244 переглядів

Radio Televizioni Shqiptar (RTSH) është një institucion mediatik publik që përfshin Radio Tiranën, që u krijua në vitin 1938, dhe u hap me një mesazh nga Mbretëresha Geraldinë, dhe të televizionit satelitor.dhe Televizionin Shqiptar, që u krijua në vitin 1960. Prej vitit 1993 RTSH-ja transmeton programet e saj radiofonike dhe televizive edhe nëpërmjet satelitit.

{name} online televisionRTSH Shqip

Албанія / Громадські

3 081 переглядів

Radio Televizioni Shqiptar (RTSH) është një institucion mediatik publik që përfshin Radio Tiranën, që u krijua në vitin 1938, dhe u hap me një mesazh nga Mbretëresha Geraldinë, dhe të televizionit satelitor.dhe Televizionin Shqiptar, që u krijua në vitin 1960. Prej vitit 1993 RTSH-ja transmeton programet e saj radiofonike dhe televizive edhe nëpërmjet satelitit.

{name} online televisionRTSH Sport

Албанія / Спорт

4 592 переглядів

Radio Televizioni Shqiptar (RTSH) është një institucion mediatik publik që përfshin Radio Tiranën, që u krijua në vitin 1938, dhe u hap me një mesazh nga Mbretëresha Geraldinë, dhe të televizionit satelitor.dhe Televizionin Shqiptar, që u krijua në vitin 1960. Prej vitit 1993 RTSH-ja transmeton programet e saj radiofonike dhe televizive edhe nëpërmjet satelitit.

{name} online televisionRTV 21

Албанія / Громадські

3 568 переглядів

Radio Televizioni 21 është një kompani mediale me seli në Prishtinë, Kosovë, që përfshin një kanal televiziv, një radio dhe një faqe të internetit.U hap ne vitin 2001.
E themeluar si Radio 21 në internet më 21 shtator të vitit 2000 nga Afërdita Saraçini dhe bashkëshorti i saj, Florin Këlmendi, ky transmetues kishte program informativ 30 minutësh për ngjarjet në Kosovë gjatë luftës 1998-1999.

{name} online televisionScan TV

Албанія / Новини / Бізнес

3 034 переглядів

Gjithcka mbi ekonominë, bursat, tregjet, bankat, lëndët e para, këmbimi valutor. Lajmet kryesore nga vendi, rajoni dhe bota.

{name} online televisionStar Plus

Албанія / Місцеве ТБ

3 918 переглядів

Star Plus TV gjendet në kanalin 26 UHF Beni një kërkim automatik në televizorin tuaj, dhe në kanalin 26, gjeni sinjalin e Star Plus Tv, në Abcom HD, në livestream në faqen tonë zyrtare starplus-tv.com, nga iPhone, AppleTv, iPad duke shkarkuar aplikacionin tonë Star Plus Tv ne AppStore, dhe gjithashtu ne AMERIKE dhe KANADA në platformën HD TVALB nga ku keni mundësi të ndiqni programacionin që dëshironi.

{name} online televisionTelevizioni SOT7

Албанія / Місцеве ТБ

3 663 переглядів

Televizioni rajonal SOT7, me administrator z. Bajram Fezollari, eshte krijuar ne 11 tetor 1998 me qender ne qytetin e Pogradecit, dhe eshte nder te paret e ketij lloji te krijuar ne Shqiperi. Ai mbulon me transmetim ne banden UHF rrethin e Pogradecit, rrethin e Korçës dhe rrethin e Bilishtit. Gjithashtu mbulon me transmetim edhe gjithe bregun e Liqenit, qytetet e Ohrit, Struges dhe rrethinat te cilat banohen nga shumice me kombesi shqiptare. Numri i shikuesve te televizionit SOT7 shkon rreth 250 000 vete. Studiot e televizionit jane gjithmone te hapura per te gjitha kategorite e qytetareve dhe me te gjitha tematikat qe ata sjellin. Problematika eshte e gjithanshme dhe trajtohet nga grupet tona ne te gjithe zonen e mbulimit dhe nga kryeqyteti. Televizioni bashkepunon edhe me VOA dhe DW ne kushte partneriteti. Gjithashtu ai eshte itegruar edhe ne Rrjetin e Televizioneve Lokale te Shqiperise ,Personeli i punonjesve tashme eshte me pervoje dhe mjaft i kualifikuar, per te perballuar sfidat qe ka sjelle zhvillimi i vrullshem mediatik i vendit. Shumica e gazetareve dhe punonjesve te tjere jane te rinj dhe te arsimuar ne universitetet tona.

{name} online televisionTelevizioni Vizion Plus

Албанія / Громадські

3 677 переглядів

VIZION PLUS është një televizion ku çdokush gjen veten, sheh tek ai nje mik nga i cili e ka te veshtire te ndahet. Larmia e programeve, spektakleve, emisioneve social e investigativ, filmave, serialeve dhe telenovelave garanton nje audience te gjere kuperfshihen te gjithe grupmoshat dhe shtresat sociale. Sondazhet me te fundit, e kane renditur ate si nje nder televizionet me te preferuara per shqiptaret, gje e cila eshte pasqyre e perkushtimit, seriozitetit dhe pergjegjesise se treguar nga i gjithe stafi i ketij televizioni.

{name} online televisionTemA TV

Албанія / Громадські

3 594 переглядів

TemA TV është një television gjeneralist, i cili përfshin emisione, seriale, filma, dokumentarë etj. Ky television ka në dispozicion të prodhimit të tij katër studio televizive të pajisura me teknologjinë bashkëkohore, ku transmetohen emisionet dhe produksionet e prodhuara nga vetë rrjeti.

{name} online televisionTop Channel TV

Албанія / Громадські

3 814 переглядів

Top Channel është një televizion kombëtar i pavarur, sinjali i të cilit shtrihet në të gjithë territorin e vendit. Top Channel është i pranishëm me sinjalin e tij në të gjithë Europën, përmes platformës Digitalb si edhe në Amerikën Veriore permes 2 platformave IPTV, TVALB dhe Shqip TV.
Top Channel u themelua nga Presidenti i ndjerë i Top Media, zoti Dritan Hoxha në 30 korrik 2001, duke patur që në fillim të tij, një objektiv të qartë, për të qenë televizioni i të gjithë shqiptarëve përmes trekëndëshit: informim, argëtim, edukim. Një synim që Top Channel është përpjekur ta realizojë ditë pas dite, me profesionalizëm dhe cilësi, çka ka bërë që televizioni të konsiderohet nga të gjithë tashmë si media më e madhe, më e rëndësishme dhe me e ndjekur në vend dhe në hapësirën mbarëshqiptare. Nisur nga cilësia e lartë e programeve informative, argëtuese dhe edukuese, shumë shpejt nga data e krijimit të tij Top Channel fitoi betejën me konkurrencën duke thithur audiencën shqiptare. Që në viti

{name} online televisionTV 7 Albania

Албанія / Розважальні

6 222 переглядів

7tv, vizioni pozitiv i shqiptarëve është një kanal i ri dhe unik që përmban programe dhe filma frymëzues më shumë se cdo kanal tjetër. Mësime, filma për fëmijë e të rritur, dokumentarë, programe televizive dhe shërbesa.

.